KAS IR FOSFĀTI? VAI TIK TIEŠĀM FOSFĀTI IR KAITĪGI?

Fosfāti ir sāļu klase, kas ir iegūta, pateicoties fosforskābei ar citiem Mendelejeva tabulas elementiem ķīmiskās reakcijas rezultātā. Nosaukt fosforu par kaitīgu cilvēka veselībai būtu pilnīgi absurdi, jo fosfors ir nepieciešams visām dzīvām būtnēm pasaulē, tai skaitā cilvēkam kā nepieciešamais organisma dzīvības procesa norises elements.

Problēmu rāda diezgan pārmērīgs un nepiemērots fosfātu savienojumu patēriņš. Tie ir nemainīgi elementi, kas ietilpst daudzas sadzīves ķīmijas un mēslošanas līdzekļu sastāvā.

FOSFĀTI. AR KO TOS „ĒD”?

Slāpeklis un fosfors ir zināmi kā „biogēni elementi”, kas veicina augšanu. Lai iegūt augstu ražu lauksaimniecības sfērā, tiek izmantoti dažādi mēslojumi, piesātināti uz fosfora un tā savienojumu bāzes. Fosfora sāls ļoti slikti izšķīst ūdenī. Un, protams, nokļūstot gruntsūdeņos, šie elementi iekļūst mūsu organismā kopā ar pārtikas produktiem.

Daudzu produktu sastāvā ietilpst populārs elements – nātrija fosfāts. To lieto desas, siera, iebiezināta piena izgatavošanai. Medicīniskā sfērā  nātrija fosfāts ir galvenā aktīvā viela caurejas līdzekļu preparātiem. Šo fosfāta paaugstināts daudzums pārtikas produktos noved pie loģiskām sekām…

Sanitārā dienesta kontroles trūkums  noved pie daudzu pārtikas produktu, augļu un dārzeņu patēriņa, kas ir piesātināts ar fosfātiem un nitrātiem.

VIDES PROBLĒMAS

Fosfāta iekļūšana gruntsūdeņos cēlonis ir notekūdeņu komunālās sistēmas. Fosfātu piesātinātība dabā noved pie rezervuāru un pazemes upju piesārņojumu. Aeroba ūdens attīrīšanas sistēma nevar pilnīgi tikt galā ar fosfāta elementu noņemšanu. Rezultātā ir apburtais loks.

Neviens nevērtē  bīstamību sakarā ar fosfāta esamību ūdenī. Komunālais dienests ņem ūdeni  no rezervuāriem un upēm, lai  sagatavot dzeramo ūdeni; dabiski ir tas, ka jo vairāk ūdens rezervuāros vai upēs ir piesārņots, jo  grūtāk iegūt no tiem kvalitatīvo dzeramo ūdeni, kas atbilst sanitārām normām.

FOSFĀTU ALTERNATĪVAS

Šodien pilnīgi drošas alternatīvas nav. Ir iespējams ignorēt apdraudējumu, kas nāk no fosfātiem, samazinot tās izmantošanu cilvēka dzīvības procesā.

Binatec® – Intelektuāla tīrība un veselības aprūpe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *