FOSFĀTS- ĻAUNUMA SAKNE, KURU MĒS IZAUDZINĀJĀM

Sadzīves ķīmija, izmantojama mūsu ikdienas dzīvē, uztura tīrību un personīgo higiēnu.  Bet jebkurā medus mucā vienmēr var atrast (kaut arī nelielu) darvas karoti.  Mazgāšanas pulveri, kā arī šķidrās mazgāšanas līdzekļi (kuri ir ražoti uz mazgāšanas pulvera bāzes), satur zināmus praktiski visiem fosfātus.

Fosfāti – tas ir fosforskābes sāļi, mazgāšanas pulvera sastāvā tiek lietotas ūdens stīvuma lietošanai, kas savukārt palielina virsmaktīvo vielu efektivitāti.

Virsmaktīvās vielas – tas ir ķīmiskie elementi un to savienojumi, kuri, koncentrējoties uz termodinamisko fāžu virsmas sadaļas, izraisa virsmas spraiguma samazināšanu.

Vienkārši sakot, virsmaktīvās vielas – tas ir ķīmiskie elementi, pateicoties kuriem notiek netīrumu atslāņošanās no šķiedrām un virsmām.

Kāpēc fosfāti ir kaitīgi?

Mazgāšanas līdzekļos ir 40% fosfātu. Pulveru ražotāji ir mūsu veselības un apkārtējas vides apzināti kaitēkļi.  Eksperimentu rezultātā, zinātnieki apliecināja faktu, ka fosfāta savienojumi ietekmē uz cilvēka organisma daudzu svarīgu fermentu aktivitāti. Anjonu virsmaktīvās vielas, kuri ir ļoti agresīvi savā darbībā, veicina cilvēka imūnas sistēmas izjaukšanu. Ir atzīmēts, ka šo fosfātu tips izraisa galvas smadzeņu un iekšējo orgānu bojājumus. Tas ir saistīts ar to, ka fosfāta daudzums palielina virsmaktīvu vielu toksisko īpašību darbības spēku. Medaļas otrā puse ir tas, ka fosfāti labvēlīgi ietekmē uz kaitīgām vielām, lai tie nokļūtu organismā caur ādu.

Pasaule pret fosfātiem.

Praktiski visas Āzijas un Eiropas valstis jau sen atteicās no fosfātu palielināta daudzuma mazgāšanas līdzekļos. Bijušās NVS valstis arī cīņās pret šādām vielām. Ukrainas Ministru Kabinets 2013 gadā oktobrī izvirzīja lēmumu pārtraukt izmantot fosfātu savienojumus mazgāšanas līdzekļos, nosakot projekta īstenošanu 2014. gadā.

Kā visu izmainīt?

Sadzīves ķīmijas produkcijas jau pietiekamā daudzumā piedāvā ekoloģiskos tīrīšanas līdzekļus. Piedāvātos produktos minimizēts fosfāta un hlora savienojumu pielietojums, kas izraisa neatgriezeniskus kaitējumus cilvēka organismam un apkārtējai videi. Patērētājam ir nepieciešams patstāvīgi pārstrukturēties uz ekoloģiski tīriem produktiem un vielām, negaidot likumu izpildi, kas ierobežo fosfāta izmantošanu.

Binatec® – Intelektuāla tīrība un veselības aprūpe

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *